Ekonomické a finanční poradenství


EKONOMICKÉ A FINANČNÍ PORADENSTVÍ

Ekonomické a finanční poradenství | FIKU

Ekonomické a finanční poradenství představuje soubor činností na podporu optimalizace hospodaření firmy, zvyšování efektivity, snižování nákladů a pravidelného sledování vývoje. To vše na základě podrobných odborných analýz a finančních reportů. Že je to pro vás španělská vesnice? Není divu. Finanční problematika a správné nastavení všech procesů patří mezi největší strašáky všech podnikatelů. Pro optimální chod firmy jsou ovšem tyto procesy klíčové.

Úspěšné řízení firmy bezpodmínečně souvisí s jejím ekonomickým stavem a bez dobrého finančního plánu se daleko nedostanete. Do řízení firemních financí se totiž lze snadno zamotat a přehlédnout důležitá data a výdaje, které vám snižují tržby a zisk. A právě proto je tu ekonomické a finanční poradenství, které nabízí efektivní řešení, jak financovat investice, sledovat peněžní toky každý měsíc nebo zvolit správné ceny. Díky tomu vám přinese kýžené výsledky, a tedy více zákazníků, nižší náklady a dokonalou kontrolu nad penězi ve vaší firmě. 

Nejdůležitějším a nejcennějším faktorem je bezpochyby čas. A při podnikání toto pravidlo platí dvojnásobně. Potřebujete se ve svém oboru někam posunout a nedostává se vám kapacit nebo know-how ve finančním řízení? Rozrostla se vám firma a hledáte způsob, jak celkově zlepšit řízení a mít přehled o nákladech/výnosech? Neváhejte nás kontaktovat. Náš tým odborníků pro vás zajistí díky svým znalostem opravdu profesionální ekonomické a finanční poradenství, které vám ušetří spoustu času a nervů. 
Co nabízí ekonomické a finanční poradenství

Ne každý je zběhlý v oblasti daní a účetnictví. Daně ale musíme platit všichni. A orientovat se ve všech těch sazbách a odborných názvech je tak trochu vyšší dívčí. Vyznat se v rozsáhlé daňové problematice a nic nezanedbat není jednoduché. Člověk snadno něco přehlédne nebo udělá drobnou chybu, která se však ve finále může obrátit proti němu a přinést nepříjemnou penalizaci od finančního úřadu. Nikdo nenosíme v hlavě kalendář a zapomenout na důležitý termín je snadné. Vždy je proto výhodnější mít po boku spolehlivého a zodpovědného partnera, který je v tomto ohledu plně informovaný a neustále si doplňuje nabyté znalosti o změny, kterými nejen daně a jejich placení často procházejí.

Daňové poradenství vám tak přinese zejména úsporu času, který můžete plně věnovat vašemu podnikání. Odpadnou vám starosti s neustálou kontrolou legislativních změn a odbouráte také případné chyby, které mohou snadno vzniknout v důsledku přehlédnutí nějaké aktuality. Snížíte tak i riziko udělení pokuty ze strany kontrolních orgánů. Pohlídáme za vás všechny termíny a vy se tak můžete soustředit jen na to, co je pro vás opravdu důležité. Zastoupíme vás také při jednání s finančním úřadem, při nejrůznějších kontrolách a šetřeních a pomůžeme vám s daňovou optimalizací nebo plánovaným auditem. Naše profesionální daňové poradenství je tu pro vaše pohodlí a přináší výhody, které jsou k nezaplacení:

zpracováním odborných analýz hospodaření firmy

✅ tvorbou manažerských a finančních reportů

✅ pravidelným sledováním vývoje hospodaření firmy

✅ podporou při optimalizaci hospodaření firmy a zvyšování efektivity

✅ pomocí při jednání s obchodními partnery či finančními institucemi  

Tou největší výhodou, kterou získáte, je ale hlavně obrovská úspora času, který můžete věnovat jiným důležitým věcem. Třeba vašim zákazníkům. Nemusíte ležet celý den až po krk v tabulkách a topit se v číslech. Prokoušeme se tím za vás. Zbavíme vás nudné administrativy a nabídneme efektivní řešení použitelné v dlouhodobém horizontu. Jednoduše, přehledně a s ohledem na vaše možnosti. 

Ekonomické a finanční poradenství na míru vašim potřebám

 Vaše spokojenost je naší absolutní prioritou. Proto ke každému klientovi přistupujeme individuálně, poznáváme chod jeho firmy a snažíme se maximálně vyjít vstříc vašim požadavkům a potřebám. Jsme diskrétní a vaše data jsou u nás v naprostém bezpečí. Ekonomické a finanční poradenství je vždy založeno na vzájemném respektu a důvěře. Jsme proto hrdí na pevné vztahy s našimi zákazníky, kterým pomáháme posouvat jejich podnikání zase o kousek víc dopředu.

Ekonomické a finanční poradenství je tu zkrátka pro všechny, kteří chtějí uspět v náročném světě podnikání a mít třeba i náskok před konkurencí. Důležité je nezamrznout a umět se přizpůsobit přání zákazníků. Investice do nových technologií a inovací vám z dlouhodobého hlediska mohou často přinést vyšší zisk. Sledujeme pro vás proto moderní trendy např. v oblasti financování provozu a dokážeme vám tak poradit, jaké investice pro vás mohou být zajímavé a čemu se raději vyhnout. Jsme kovaní v jednáních s finančními institucemi nebo různými obchodními partnery a předáme vám užitečné tipy, jak si vyjednat lepší podmínky, na co se ptát a na co si dát pozor.

Chápeme, že některé administrativní činnosti spojené s finančním řízením firmy mohou být poněkud složité a často i časově náročné. Ne každý má také potřebné znalosti, a hlavně zkušenosti z praxe. Zejména začínající podnikatele pak může náročnost celé finanční problematiky odrazovat nebo alespoň brzdit na cestě za jejich sny. Ve skutečnosti se není čeho bát. I když máte pocit, že analytika a tabulky nejsou vaší silnou stránkou, neznamená to, že nemůžete úspěšně podnikat. Právě naopak. Soustřeďte se na své plány, buďte kreativní, inovativní a otevření novým myšlenkám a nudná čísla nechte na nás. Naše ekonomické a finanční poradenství se pro vás stane stabilním a spolehlivým partnerem na cestě k úspěchu. S námi na to nejste sami.